Hakkımızda

 

Akar Asansör, asansör sistemlerinde kullanılmak üzere tasarladığı ve ürettiği asenkron (dişlili) ve senkron (dişlisiz) makine motorlar ile dünya çapında bilinen ve tercih edilen tedarikçilerden biridir.  Kurulduğu 1985 yılından beri hizmet ve kalite standartlarını sürekli geliştiren Akar Asansör`ün  Türk Asansör sektöründe öncü kimliği ile bilinir.

 

Dişlili ve dişlisiz makine üretiminin yanı sıra normal ve uzaktan kumandalı hız regülatörü, yardımcı kasnak üretimi de yapmaktadır. Halat yerine kayış kullanılan asansör sistemi AKAR BELTSYS® ve EN81-1+A3 `e uygun hız regülatörü OSGPlus® için CE sertifikalandırmasını tamamlamış ve bu ürünleri ürün gamına eklemiştir.

 

Akar Asansör`ün  gerek mimarisi, gerek altyapısı, gerekse barındırdığı teknolojiler bakımından sektörün önde gelen üretim tesislerinden biri olan fabrikası 12.000 m2`lik kapalı alana sahiptir. Akar Asansör ayrıca, içerisinde aktif olarak çalışan üç asansör kuyusu bulunan Türkiye’nin ilk asansör test kulesine sahiptir.

 

Akar Asansör,  yılda yaklaşık 8.000 makine-motor üretim kapasitesine sahiptir.

ISO 9001: 2015-Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001: 2015-Çevre Yönetimi ve ISO 45001: 2015-İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikalarına sahip olan firmamız, EN 81-20/50: 2014 Asansör standartlarına uygun asansör makine ve motorları üretmektedir.

 

Yerli ve yabancı pek çok büyük markaya hizmet veren Akar Asansör, üretiminin %30`unu aralarında İtalya, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Romanya, İran, Suudi Arabistan, Umman, Brezilya, Arjantin, Uruguay, Yunanistan, Bulgaristan, Rusya`nın bulunduğu dünyanın 50 farklı ülkesine ihraç etmektedir.

 

Akar Asansör müşterileri, tedarikçileri, insan kaynakları ve yenilikçi yönetiminin yarattığı sinerji ve dinamizmle gelecekte de mükemmel ürünler ve hizmetler sunmayı hedefler. 

 

 

© 2014. Akar Asansör - Sitemizde bulunan içeriğin tüm hakları saklıdır. Çoğaltılamaz, kopyalanamaz ve izinsiz olarak kaynak gösterilemez.
Web Tasarım Grimor - Seo