| Oil Capacity | 4,5 lt |
|---|---|
| Engine Power | 7,5 - 13,6 kW |
| Max Static Load | 3300kg (4300kg - with side bed) |
| Max Capacity | 2000kg |
Thanks to its compact dimensions, it ensures easy installation.
Noise level: 50 dB; vibration level: below 0.7 mm/s.
Its high efficiency ensures energy savings.
| Brake Voltage | 198V DC |
|---|---|
| Motor Voltage | 380V |
| FREQUENCY | 50Hz |
| Efficiency (η) | 0,68 - 0,80 |