| Oil Capacity | 8,8 lt |
|---|---|
| Engine Power | 13,6 - 17,7 kW |
| Max Static Load | 5000kg (6000kg with side-mounted bed) |
| Max Capacity | 3200kg |
Thanks to its compact dimensions, it ensures easy installation.
Noise level: 50 dB; vibration level: below 0.7 mm/s.
Its high efficiency ensures energy savings.
| Brake Voltage | 198V DC |
|---|---|
| Motor Voltage | 380 V |
| FREQUENCY | 50Hz |
| Efficiency (η) | 0,70 - 0,82 |