| Brake Voltage | 198V DC |
|---|---|
| Number of Poles | 20 |
| Motor Voltage | 360V |
| Frequency | 50Hz |
It can reach a cabin speed of 2.5 m/s in 1:1 and 2:1 suspension systems.
Thanks to its compact design, it enables use in machine room-less systems.
Maximum driving comfort and minimum cabin noise levels are ensured.
it provides 40% energy saving.
It is environmentally friendly because it does not require the use of oil.
It is in compliance with EN 81-20 and EN 81-50 standards
| Engine Torque | 500 - 700 Nm (S3 %40) |
|---|---|
| Motor Power Range | 3,3 - 17,3 kW |
| Maximum Static Load | 3700kg |
| Max Capacity | 1600kg |