| Oil Capacity | 1,25 lt |
|---|---|
| Engine Power | 0,55-1,1 kW |
| Max Static Load | 750 kg ( 300kg - Tamburlu) |
| Max Capacity | 250 kg |
It is both lightweight and durable.
Thanks to its compact dimensions, it ensures easy installation.
With the drum option, no counterweight is needed.
Noise level: 50 dB; vibration level: below 0.7 mm/s.
Its high efficiency ensures energy savings.
| Brake Voltage | 48V DC |
|---|---|
| Motor Voltage | 380V |
| FREQUENCY | 50Hz |
| Efficiency (η) | 0,60 - 0,63 |